PRAKTISK INFO TIL UDSTILLERE

Gør jer klar til Dansk HR Træfpunkt

Vi anbefaler, at I gennemgår håndbogen grundigt inden eventet, da den er jeres vigtigste værktøj til en god og problemfri oplevelse. Læs den her på engelsk og dansk. 

ALT DU SKAL VIDE OM AT VÆRE UDSTILLER

Ofte stillede spørgsmål

Aflæsning og Parking
Port 1 og Port 2 vil være åbne under indrykningen. Herfra kan I som udstillere få materialer, udstyr og øvrige ting ind til jeres stand.

Vi beder alle om at tage hensyn til den øvrige trafik og trængsel ved portene. Når bilen er tømt, skal den flyttes med det samme, så andre udstillere også kan komme til. Dette gælder ved begge porte, men især ved Port 2, hvor pladsen hurtigt kan blive trang – både ved porten og i indkørslen dertil.

Kommer I med lastbil, skal I benytte Port 1. Det skyldes, at gruspladsen foran Port 1 har bedre pladsforhold til større køretøjer.

Kassevogne og mindre biler kan benytte både Port 1 og Port 2.

  • Opbygning: Den 15. september 2026 

Der er begrænset parkering i området ved Lokomotivværkstedet. Parkering er efter først til mølle-princippet og det er et betalingsområde - Der mulighed for at købe p-billeter ved hjælp af Easypark appen. Bemærk at pladserne er drevet og ejet af DSB ejendomme/Parkzone.

Alternativt kan man bruge Fisketorvets parkeringshus, som ligger ca. 800 meter fra hallen. Fisketorvet har 2.000 p-plads og man kan parkere gratis i 1 time.

Der er infomøde for udstillere d. 16. juni kl. 10-12.00 i Lokomotivværkstedet. Mødet streames og optages.

Læs vores og lokomotivværkstedets håndbog - findes her på engelsk og dansk

Har du husket at bestille alt det, som du skal bruge til din stand?  
•    Har du tryksager? 
•    Har du bannere?
•    Inventar? 
•    Andet? 

Træfpunkt HR bliver holdt i Lokomotivværkstedet
Adresse: Otto Busses Vej 5A, 2450 København SV

  • Datoer: Den 16. og 17. september.

  • Åbningstider: kl. 09:00 - 16:00

  • Check ind: Fra kl. 08:00

  • Opbygning: Den 15. september 2026 

Hos Dansk HR gør vi meget for at tiltrække flest mulige besøgende, men vi har også brug for, at du som udstiller bruger dit netværk, kommunikationskanaler, uddeler invitationer og så videre.

Træfpunkt logoet:

Sort 
Hvidt

Hent logo til brug på jeres website, sociale medier, i nyhedsmails etc., som kan linkes til Træfpunkt-websitet med information og forhåndsregistrering for de besøgende.

Slogans/tekster som du frit kan benytte:

  • Til september samles HR-ansvarlige fra hele landet for at lære af eksperterne og afsøge markedet for nye produkter, der kan optimere HR-arbejdet.
  • På Træfpunkt får du alt, du skal vide om HR – samlet under et tag på to dage. Så hvis du vil opdateres på de nyeste trends, få nye værktøjer og ny inspiration samt netværke med den danske HR-branche, skal du besøge Træfpunkt HR 16. og 17. september 2026.
  • Danmarks største HR-event.
  • En unik mulighed for dig for at blive opdateret på, hvad der rører sig i branchen. Her kan du blive inspireret og møde de mennesker og virksomheder, der går forrest med de nye tendenser, trends og udvikling.
  • Alt du skal vide om HR – samlet under et tag i to dage.
  • Unikt HR-mødeforum hvor ca. 2.500 HR-ansvarlige mødes for at få inspiration, vidensdele, netværke og høre om nye tendenser.
  • Oplev en række faglige stærke keynotes, som præsenterer den nyeste forskning og viden.
  • Gratis adgang i Lokomotivværkstedet.
  • Mød over 140 udstillere og få et overblik over de mange HR-produkter og services, der findes på markedet.
  • Vær med når hele den danske HR-branche samles.

Tag os gerne med @Træfpunkt og @Dansk HR på Linkedin

Del gerne, at I er udstiller på diverse medier:

  • Hjemmeside, Nyhedsmail, LinkedIn osv. 

  • Fortæl om Træfpunkt og del invitationer ud til: 
    • Kundemøder eller andre arrangementer og events I afholder
    • Jeres interne og eksterne netværk
  • Læg invitation i receptionen
  • Skriv og indsæt logo eller webbanner i auto signaturen i e-mails
  • Få jeres HR-afdeling til at hjælpe med at markedsføre messen og jeres deltagelse som udstiller

Få 10% rabat på tryksager som udstiller

VIBLA ApS tilbyder alle udstillere på Træfpunkt rabat på alle deres produkter i forbindelse med messen.